Enver Yılmaz Kimdir?

Standard

Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Enver Yılmaz 20 Mart 1970 yılında Ordu şehir merkezine bağlı olan Ulubey ilçesinin Aydınlar köyünde dünyaya gelmiştir. Babasının ismi Mehmet annesinin ismi ise Hamide’ dir. Yılmaz’ın bir erkek bir de kız kardeşi vardır. Babası çiftçilikle uğraşmakta annesi ise ev hanımıdır. Babasını 67 yaşında geçirmiş olduğu kalp rahatsızlığı sonucu 2010 kaybetmesi nedeniyle sonucu Enver Yılmaz zor günler geçirmiştir.

Öğrenim hayatı boyunca zor zamanlar geçiren Enver Yılmaz istikrarlı yolundan hiçbir zaman ödün vermeyerek okul hayatı boyunca başarılı bir öğrenci olmayı başarmıştır. İlkokul öğrenimini bir köy okulu olan Aydınlar İlkokulunda zor şartlar altında tamamlamasının ardından, ailesinin imkânları doğrultusunda Ortaokul öğrenimi için şehir merkezinde okumaya karar vermiştir. Aslında bakıldığı zaman köy okullarının eğitim düzeyinin de iyi öğrenciler yetiştirilmesinde ne kadar etkin zor şartlar olursa olsun yapıcılığını sürdürdüğünü gösteren en iyi örneklerinden birisidir Enver Yılmaz…

Ordu şehir merkezinde bulunan Hamdullah Suphi TANRIÖVER Ortaokulunda öğrenim hayatına devam eden Yılmaz’ın o zamanlardaki liderlik yapısı okulda bulunduğu sosyal faaliyetlerde de kendisini göstermeye yavaş yavaş başlamıştır. Öğrencilik hayatı boyunca hem öğretmenleri tarafından hem de arkadaşları tarafından çok sevilen Yılmaz, kendini iyi ifade edebiliyor olmasından dolayı aslında bu özelliğinin meyvelerini zamanla da toplamaya başlıyor olacaktır.

enver yılmaz

Okul yıllarında her zaman özgürlük ve eşitlikten yana olan Enver Yılmaz hayat ideolojisi içerisinde çok istediği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak eğitimiyle ilgili iyi bir adımda atmış olmuştur. Üniversite yıllarında da siyasete yönelik ilgisi nedeniyle birçok aktif faaliyette bulunan Yılmaz öğrenimini tamamladıktan sonrasında dört yıl kadar hâkimlik görevini yerine getirmiştir.

Memleketi Ordu’ya hizmet vermek için Ordu’ya geri dönüş yapan Enver Yılmaz, iki yıl kadar serbest avukatlık görevini sürdürmüştür. Daha sonrasında ise Ak Parti Ordu İl Başkanlığı yapmıştır.

22. ve 23. Dönemlerde ise Ak Parti Ordu Milletvekilliğini mecliste başarılı bir şekilde sürdürmüştür. Meclis kapsamındaki fikirleri ve yapılandırmaları nedeniyle Milletvekilliği görevini 24. Dönemde de İstanbul Ak Parti milletvekili olarak devam ettirmiştir.

22. Dönemde aynı zamanda TBMM’ de Divân Kâtipliği görevini de en iyi şekilde sürdürerek, başarılarını sınırlandırmadığını da göstermiştir.  Enver Yılmaz Adalet Komisyonu üyeliğinin yanı sıra birçok alt komisyonlar da da başkanlık görevini gerçekleştirmiştir. Bu görevlerin yanı sıra Şemdinli, Yüksekova ve Hakkâri olayları için oluşturulan meclis araştırma komisyonunun Başkan vekilliği görevini de üstlenmiştir.

Siyaset hayatı dışında birçok aktivitelerle de ilgilenen Yılmaz (masa tenisi, satranç) aynı zamanda Judo ve Kuraş federasyonu üyesidir. Ailesiyle de zaman geçirmeyi çok sevmektedir. Enver Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır. Çok iyi derecede Almanca konuşmaktadır. Günümüzde Ordu Ak Parti Büyükşehir Belediyesi adaylığını sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>